Bebek Masajı

Bebek Masajı

Bebek Masajı bebeklerde birçok farklı fizyolojik ve psikolojik fayda sağlamaktadır. Bebek Masajı sayesinde bebekler dokunsal dürtüler ile rahatlatılarak daha az korku ve stres yaşamaları sağlanmaktadır. Bebeklerin korku ve stresten uzaklaştırılması daha cesur olmalarını ve bu sayede çevreleri ile daha kolay etkileşime geçerek daha hızlı öğrenmelerini sağlamaktadır. Bebek ile anne arasında iletişim kurmanın en keyifli yollarından birisi olan bebek masajı yapan yerler arasında yer alan Alya Baby sayesinde bebeklerinizin keyifli bir gelişim süreci geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Bebek masajı faydaları yapılan araştırmalar ile her geçen gün yenisi eklenmektedir. Bebek masajı faydalarını özetlemek gerekirse;
•    Bebekleri sakinleştirir ve ağlamaları azaltır,
•    Bebeklerin gece uykusuna alışma ve daha derin uyuma sürecini destekler,
•    Vücut farkındalığını geliştirir,
•    Cilt dokusunu iyileştirir,
•    Bebek tutma konusunda ebeveynlerin güvenini arttırır,
•    Bebeklerde güven duygusunun gelişimi sağlar,
•    Sindirime sistemine yardımcı olur ve kolik, gaz ve kabızlığın azalmasını sağlar,
•    Burun tıkanıklıklarını ve diş çıkarma ağrılarını azaltır.
Bebek masajı sayesinde bebeklerin gelişimi daha olumlu şekilde devam ederken anne ve bebeklerin stres ve yorgunluktan uzaklaşmasını sağlar. Alya Baby olarak bebek masajı konusunda verdiğimiz hizmetler sayesinde bebekleriniz ile kurduğunuz iletişimi geliştirebilirsiniz. Daha kolay geçen bir bebeklik süreci ile bebeklerinizin daha hızlı öğrenen çocuklar olmasını sağlamaktadır. Alya Baby Spa merkezimizde bebeğinize masaj yaptırabilir, kendinizin bebeğiniz ile kuracağınız fiziksel temasın daha etkili olmasını sağlayacak teknikleri öğrenebilirsiniz.

Bebek masajı nasıl yapılır diye merak etmektense bu işin en doğrusunu öğrenmek ve bebeğiniz için en doğru dokunuşu öğrenmek için Alya Baby Spa merkezlerimizden birine gelmeniz yeterli olacaktır. Araştırmalar göstermektedir ki ten teması ve rutin dokunuşların çocukların bilişsel performansını ve dikkatlerinin artmasına yardımcı olduğunu göstermektedir. Bebekleriniz ile kuracağınız iletişimin ilk adımı olan temas rutin dokunuşların yapıldığı çocukların diğer çocuklara oranla yarı yarıya daha fazla göz teması kurduğu ve daha kolay etkileşim kurduğu gözlemlenmektedir. Alya Baby Spa merkezlerimizde bebeklerinizin çevresi ile en iyi etkileşimi kurmasını sağlamak için anne ve bebeklere bebek masajını en iyi uygulamalarını sağlayacak imkanlar sunmaktadır.

Bebek Masajı

Diğer Hizmetlerimiz

Sık Sorulan Sorular

Baby Spa hizmeti gaz sancısı çeken ve kolik bebekler için özellikle tavsiye edilen bebeklerin kas ve motor gelişimlerini desteklen ve rahatlama sağlayan bir uygulamadır.

Ankara - Kayseri ve Kars illerinde bulunan baby spa merkezimize Randevu alarak ziyaret edebilirsiniz.

Randevu almak için bizi aramanı yeterli olacaktır.

Hemen Ara
Yol Tarifi Al
Keçiören/Ankara