Hidroterapi

Hidroterapi

Bebeklerin sağlığı ve güvenliği dikkate alınarak tasarlanmış havuzlarda yapılan su eğitim seansları ile yapılan hidroterapi bebeklerin motor ve kas gelişimlerine destek sağlamaktadır. Su içerisinde yapılan egzersiz hareketleri sayesinde bebekler daha kontrollü hareket etmeyi öğreniyorlar. Beyin ve kas gelişimi bebeğin bunları kullanmasına bağlıdır. Bu yüzden özellikle su içerisinde su direncine karşı yapılan hareketler oldukça önemlidir. Hidroterapi sayesinde kas gelişimlerinin doğru bir şekilde olması sağlamak için hidroterapinin doğru uygulanması gerekmektedir. Alya Baby Spa merkezlerinde doğru hidroterapi yöntemleri ile en etkili sonuçların elde edilmesi sağlanmaktadır.

Hidroterapinin yararlarından kısaca bahsetmek gerekirse şu şekilde maddeleyebiliriz;
•    Su içerisinde oluşan direnç ile kas ve iskelet sistemi geliştirir,
•    Sindirim sistemini destekler ve dolaşım sistemlerine olumlu katkı sağlar,
•    Yüzme doğuştan gelen bir reflekstir ve hidroterapi bu refleksi harekete geçirerek bebeklerin hareketlerini kontrol etmesini ve koordinasyon becerilerini geliştirmesini sağlar,
•    Motor kasların gelişimini hızlandırır,
•    Kolik sorununun etkilerini azaltarak, iyileşmesinde etkin rol oynar,
•    Gerginliğini azaltarak bebeklerin sakinleşmesini sağlar,
•    Uykunun düzene girmesine yardımcı olur,
•    Akciğer gelişimini ve solunum kaslarının gelişimini olumlu yönde etkileyerek solunum kapasitesini arttırır,
•    Kendisine ve çevresine karşı güven duygusunun gelişiminde etken rol alır.
Hidroterapinin sağladığı bunca yarar bulunurken bebekleri evde tutmanın bir yararı yoktur. Alya Baby Spa merkezlerimizde bebeğinizin gelişimine olumlu katkı sağlayan suda dans, bebek masajı ve hidroterapi hizmetleri ile bebeklerinizin stresten kurtulması kolik sorunların giderilmesi ve daha etkin bir anne bebek iletişimi elde edebilirsiniz.

Alya Baby Spa merkezleri sudan gelen sağlığın bebek için en ideal olduğu yerlerdir. Merkezlerimizde özel tasarım küvetlerde ideal ısı koşullarında hijyenik olarak verilen su aktivite hizmetleri sayesinde bebeğinizin fizyolojik ve psikolojik gelişiminin doğru ilerlediğinden emin olabilirsiniz. Hidroterapi ile bebeklerinizin rahatlamasını ve kolik ve gaz sorunlarının azalmasını sağlayabilirsiniz. Ağlama sıklığı çok olan bebeklerde hidroterapi ve bebek masajı sayesinde rahatlama sağlanırken ağlama sorunlarının da azalması sağlanmaktadır. Alya Baby Spa merkezlerimizde her bebek için özenle steril hale getirilen havuz ve ekipmanlar sayesinde bebeğinizin güvenliğinden emin olarak hidroterapiden yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

Hidroterapi

Diğer Hizmetlerimiz

Sık Sorulan Sorular

Baby Spa hizmeti gaz sancısı çeken ve kolik bebekler için özellikle tavsiye edilen bebeklerin kas ve motor gelişimlerini desteklen ve rahatlama sağlayan bir uygulamadır.

Ankara - Kayseri ve Kars illerinde bulunan baby spa merkezimize Randevu alarak ziyaret edebilirsiniz.

Randevu almak için bizi aramanı yeterli olacaktır.

Hemen Ara
Yol Tarifi Al
Keçiören/Ankara